Wektoryzacja projektu graficznego - po co?

Logo zapisywane w bazowym formacie przez klienta nie daje się powiększyć - a co za tym idzie, nie możemy nanieść zmian na pliku graficznym, które byłyby nie zauważalne jeśli chodzi o jakość i rozdzielczość obrazu. Jakość grafiki na naklejkach, plakatach czy banerach jest niezwykle istotna, biorąc pod uwagę ostateczny efekt produktu z własnym logo. Jeśli zależy Ci na możliwości edytowania Twojej grafiki w przyszłości, możesz zdecydować się na naszą usługę wektoryzacji pliku z własnym wzorem, która gwarantuje swobodną modyfikację pliku graficznego. Dowiedz się więc czym właściwie jest wektoryzacja?

Czym jest wektoryzacja?

Wektoryzacja to zmiana pliku bazowego na konstrukcję matematyczną. To inaczej proces zamiany danych rastrowych na dane wektorowe. Zmodyfikowany w ten sposób plik graficzny nie traci swojej jakości podczas nanoszenia jakichkolwiek zmian. Plik pierwotny zachowany w innym formacie niż wektoryzacja, to obraz stworzony z pikseli. Skutkiem tego, jakakolwiek modyfikacja, zmiana rozmiaru, naniesione poprawki na grafikę powodują, że jakość logo staje się o wiele gorsza. W przypadku projektowania banerów reklamowych, naklejek czy ulotek wektoryzacja pliku jest wręcz konieczna. Jakość wydruku jest najważniejszym elementem, który wpływa na ostateczny efekt wydrukowanego projektu. 

Dlaczego jest tak istotna?

Wyraźne logo wzbudza w klientach zaufanie i większe zainteresowanie ofertą. Dlatego uważamy, że wektoryzacja wpływa na lepsze zapamiętanie motywu firmy przez klienta. Wysoka jakość produktu z własnym logo wpływa również na poziom profesjonalizmu i prestiżu firmy. Zwektoryzowany plik można wykorzystać później nie tylko w przypadku zamawiania wizytówek czy ulotek - każdy rodzaj produktu z własnym logo będzie się prezentować profesjonalnie, za sprawą wysokiej rozdzielczości pliku.

Czy warto zdecydować się na wektoryzację?

Decydując się na wektoryzacje pliku graficznego mamy pewność, że logo posłuży nam na długie lata. Zwektoryzowany plik można modyfikować na wszelkie sposoby a i tak plik będzie w nienaruszonym stanie pod względem rozdzielczości. Grafika produktu o wysokiej jakości sprawi, że wielu klientów na długo zapamięta motyw naszej marki.