Jak przygotować plik do druku? Najszybszy Tutorial

Z reguły dużo osób ma problem jak przygotować pliki do druku naklejek. 

Jak się do tego na spokojnie podejdzie to plik który musimy wysłać do drukarni wcale nie musi być skomplikowany. Niżej dowiesz się jak profesjonalnie przygotować pliki ze spadami oraz linią cięcia. Ten poradnik jest ponad czasowy więc zawsze możesz tu wrócić 

Pozwól, że wytłumaczymy Ci na co zwrócić uwagę podczas wysyłania plików, które będą potrzebne do druku Twojego zamówienia. Przygotowanie plików do wytycznych na pewno przyspieszy realizacje Twojego zamówienia oraz poprawi jakość druku.

To proste! Musisz tylko pamiętać o kilku punktach:

kształt

KSZTAŁT

Kształt naklejek wybierasz w kalkulatorze produktowym.Dzięki zastosowaniu wykrojników cyfrowych, możemy wyciąć dla Ciebie naklejkę nawet o najbardziej skomplikowanym kształcie.

wielkość

WIELKOŚĆ

Wpisując oczekiwany wymiar naklejki do kalkulatora musisz pamiętać o tym, że te wymiary nie zawierają spadów.

MARGINES GRAFIKI

Grafika, którą nam przesyłasz powinna mieć margines bezpieczeństwa ok 2 mm, tak, aby tekst nie był przy jej krawędzi

LINIA CIĘCIA / WYKROJNIK

Linia cięcia powinna być przygotowana w formie osobnego pliku. Jeśli chcesz zaznaczyć jak nałożona powinna być linia cięcia na wysyłaną grafikę powinieneś przesłać jej nałożenie w kolejnym pliku. Jeśli grafika jest w kształtach standardowych i sugeruje jasno kształt naklejki, wysyłanie pliku z linią cięcia nie jest konieczne.

SPADY

Pamiętaj, że pliki które nam wysyłasz powinny być w skali 1:1. Grafika powinna być większa z każdej strony o 3 mm od oczekiwanych wymiarów naklejki - jest to niezbędna kwestia aby wystąpiła możliwość przesunięcia błędu podczas wycinania naklejki.

BIAŁY PODDRUK

Kolor biały (inaczej maska) używany jest do poddruku projektów przeznaczonych na folię przezroczystą, w projekcie maska musi mieć jednolity kolor czarny (C-0, M-0, Y-0, K-100) bez żadnych efektów i filtrów. Wysyłając do nas projekt z kolorem białym, pamiętaj o zapisaniu go w wektorach, czyli w PDF lub EPS, z fontami (czcionkami) zamienionymi na krzywe.

biały poddruk

ROZDZIELCZOŚĆ

Minimalna rozdzielczość przesyłanego zdjęcia to 220 dpi.

TRYB KOLORU

Wszystkie wysyłane pliki powinny być przygotowane i zapisane w przestrzeni barwnej CMYK, aby uzyskać jak najbliższy kolor, do tego, który znajduje się w projekcie. CMYK jest to zestaw czterech podstawowych kolorów farby w maszynach drukarskich.

UWAGA!

W trosce o szybkie wykonywanie każdego zlecenia zalecamy stosowanie się do wytycznych przygotowania pliku do druku. Jeśli jednak wysłany plik posiada błędy (na przykład: brak spadów, kolorystyka) przykładamy swoje starania aby nie wstrzymać realizacji zamówienia. W takiej sytuacji plik jest on korygowany przez naszych designerów w celu poprawienia występujących błędów.

 

CZAS REALIZACJI

Czas realizacji zamówienia to około trzy dni robocze

WYCINANIE

Wszystkie nasze produkty wycinane są na nowoczesnych ploterach tnących. Z użyciem noży aktywnych dzięki czemu nawet najbardziej skomplikowany kształt nie sprawi nam problemu.

WYTRZYMAŁOŚĆ

Nasze naklejki wykonane są z wysokiej jakości folii samoprzylepnej. Naklejki są wodoodporne. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii wycinania oraz pakowania produktów gwarantujemy Ci, że nasze produkty wytrzymują około 10 lat przestrzeni zamkniętej a do 7 lat w przestrzeni otwartej.

LAMINAT

Zastosowanie dodatkowo laminatu chroni naklejkę przed szkodliwymi dla druku promieniami UV oraz nadaje im prestiżowego wyglądu.