Jak nakleić naklejkę na auto? Poradnik krok po kroku

Jak nakleić naklejkę na auto? Poradnik krok po kroku

Naklejki na samochód są skutecznym sposobem na wypromowanie swojej firmy oraz zindywidualizowanie pojazdu. Warto jednak pamiętać, że tylko dobrze naklejona naklejka może właściwie pełnić swoją funkcję. Marszczenia i inne wady psują cały efekt. Dlatego też dowiedz się, co robić, aby naklejka na auto wyglądała profesjonalnie i służyła przez długi czas.

Krok I – przygotowanie powierzchni pod naklejkę reklamową 

Dokładnie oczyść z wszelkich zanieczyszczeń powierzchnię, do której będziesz przyklejać naklejkę. Zabrudzenia mogą wpłynąć niekorzystnie na wygląd folii i sprawić, że naklejka nie będzie się dobrze trzymać. Skorzystaj z odpowiedniego preparatu, wody i miękkiej gąbki lub ręcznika, aby usunąć brud, kurz i tłuszcz. Zanim przejdziesz dalej, koniecznie upewnij się, że powierzchnia jest sucha!

Krok II – odklejenie naklejki od podkładu

Odklej rozłożoną na płaskim podłożu naklejkę. Jeśli ma dwie warstwy (np. folię ochronną i naklejkę właściwą), upewnij się, że odklejasz jedynie warstwę naklejkową. Ostrożnie oderwij ją od papierowego podkładu, aby nie uszkodzić nadruku, ponieważ może to negatywnie wpłynąć na jej wygląd. 

Krok III – umieszczenie naklejki w wybranym miejscu 

Umieść wlepę na wybranej powierzchni i ostrożnie przyklej. Zrób to delikatnie, aby uniknąć powstania bąbelków powietrza między naklejką a karoserią. Możesz najpierw spróbować ułożyć naklejkę w danym miejscu, a potem powoli i ostrożnie ją przyklejać.

Krok IV – dociśnięcie naklejki 

Dociśnij naklejkę za pomocą szmatki lub karty kredytowej do powierzchni auta. Upewnij się, że cała wlepa dobrze przylega do karoserii, aby uniknąć odstających krawędzi, które mogą łatwo się zdzierać.

Krok V – usunięcie folii transparentnej

Jeśli naklejka ma dodatkową warstwę folii transparentnej, odklej ją ostrożnie w taki sposób,  aby główna część pozostała na powierzchni auta. To już ostatni krok, teraz możesz podziwiać efekt swojej pracy!


Jak nakleić naklejkę na samochód? – dodatkowe informacje: 

  • W przypadku świeżo lakierowanych lub malowanych powierzchni należy odczekać minimum 3 tygodnie, zanim przyklei się naklejkę. Czas ten pozwoli na odpowiednie utwardzenie lakieru, dzięki czemu naklejka będzie się lepiej trzymać.
  • Przed naklejeniem wlepy należy sprawdzić możliwość stosowania wybranych lakierów lub farb z folią samoprzylepną. Niektóre rodzaje lakierów mogą nie być kompatybilne z folią, co może skutkować odklejeniem się naklejki.
  • Przed naklejeniem produktu należy także sprawdzić, czy pomiędzy folią a podłożem nie zachodzą niepożądane reakcje chemiczne. Dzięki temu przedłużysz żywotność swojej naklejki i unikniesz potencjalnych problemów z klejem czy podłożem.

There are no comments. Be the first and comment on the post!

Leave a comment

Please note, comments need to be approved before they are published.