Rodzaje naklejek
Rodzaje naklejek

Gdzie kupić naklejki?

Jeżeli chcesz kupić naklejki, jednak nie orientujesz się za bardzo w tym, jakie ich rodzaje występują na rynku, to nie musisz się martwić. Wbrew pozorom naklejki posiadają bardzo różne specyfikacje, a na ich temat można by się rozpisywać godzinami. Postaramy się przedstawić w tym krótkim poradniku najważniejsze informacje, dzięki którym zakup naklejek powinien okazać się prostszy.

Naklejki papierowe

Dostępne na rynku naklejki możemy podzielić pod względem materiału, z jakiego są wykonane. Wyróżniamy naklejki papierowe lub z folii samoprzylepnej. Te pierwsze są tańsze i można je bez problemu naklejać na płaskie powierzchnie. Niestety posiadają również wiele wad, o których warto pamiętać przed ich zakupem. Przede wszystkim nie są one wodoodporne i są podatne na różnego rodzaju zabrudzenia. Uciążliwe jest również ich ściąganie, ponieważ trzeba to robić poprzez zdzierana za pomocą mokrego ręcznika. Pozostawiaj również nieestetycznie wyglądające ślady.

Naklejki foliowe

Naklejki foliowe są nieco droższe od papierowych, jednak posiadają wiele zalet, docenianych przez użytkowników. Przede wszystkim mają ładniejsze kolory grafik i są odporne na działanie wody oraz na zabrudzenia. Można je przecierać za pomocą mokrej szmatki, aby przywrócić je do pierwotnego wyglądu, gdy się ubrudzą. Ich usuwanie jest również łatwiejsze, ponieważ odchodzą one w całości i nie pozostawiają śladów na powierzchni.

Rodzaje naklejek

Czy rodzaj folii ma znaczenie?

Rodzaj folii, z jakiego wykonana jest naklejka, ma ogromne znaczenie, względem tego, gdzie planujesz ją nakleić. Naklejki, które naklejane są wewnątrz zamkniętych pomieszczeń, mogą być wykonane z foli samoprzylepnej i nic nie powinno się z nimi dziać. Jeżeli natomiast planujesz nakleić coś na zewnątrz, to lepiej skorzystać z naklejek wykonanych z folii samochodowej, która charakteryzuje się wysoką odpornością na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych.

Do czego możemy wykorzystać naklejki?

Naklejki posiadają bardzo szerokie zastosowanie, dlatego można jest spotkać w bardzo wielu miejscach. Często są one wykorzystywane jako naklejki reklamowe umieszczane na samochodach. Często można również spotkać się z naklejkami informacyjnymi, naklejkami ostrzegawczymi, naklejkami serwisowymi, etykietami na produktach, etykietami spożywczymi lub naklejkami na własnych wyrobach. Wymienione zastosowania naklejek służą budowaniu świadomości o marce, jednak mogą one również być wykorzystywane do celów dekoracyjnych.

Jak aplikować naklejki?

Aplikowanie naklejek na płaskich powierzchniach jest bardzo prostym procesem. Wystarczy, że odkleisz naklejkę z jej fabrycznego podłoża i przyłożysz ją w wybrane miejsce. Samo naklejanie powinno zostać poprzedzone przymierzeniem jej do danego miejsca. Aplikacja powinna odbywać się przy użyciu zdecydowanego ruchu. Dla osiągnięcia lepszego efektu, możesz po naklejenie dokładnie wymasować powierzchnię naklejki przy użyciu własnej dłoni. W ten sposób pozbędziesz się wszelkich nierówności oraz pęcherzyków powietrza.

Jak usunąć naklejki z szyby?

Usuwanie naklejek również jest dosyć proste. Wystarczy, że chwycisz naklejkę za jej krawędź i jednym, zdecydowanym ruchem ją oderwiesz od powierzchni. Foliowe naklejki nie pozostawiają po sobie zazwyczaj żadnych śladów, jednak można przestrzec za pomocą szmatki powierzchnię, na której przyklejona była naklejka w celu jej oczyszczenia. Naklejki papierowe najlepiej jest usuwać przy pomocy mokrej szmatki. Za jej pomocą masuj miejsce, gdzie naklejona jest naklejka do momentu, aż znikną wszystkie ślady po niej.

There are no comments. Be the first and comment on the post!

Leave a comment

Please note, comments need to be approved before they are published.