Czy wiesz jak trwale przykleić naklejkę?
Czy wiesz jak trwale przykleić naklejkę?

Chcesz ozdobić naklejką auto, laptop, kask, telefon czy może okna i ściany? Chcesz przykleić sticker z markowym logo czy może masz pomysł na swoją autorską naklejkę? Jeśli znalazłeś już opcję dla siebie, pozostaje Ci tylko mocno ją przykleić.

Bardzo możliwe, że niejedna Twoja naklejka odpadła po kilku dniach. Pewnie tym razem chcesz tego uniknąć?

Żeby uzyskać efekt trwałości przyczepienia, dokładnie przygotuj powierzchnię przed samą aplikacją. To jak długo naklejka pozostanie na odpowiednim miejscu, zależy w głównej mierze od dwóch czynności przed naklejeniem. Co zrobić, żeby sticker na dłużej pozostał tam gdzie trzeba? Przeczytaj poniższe wskazówki i działaj!

  1. Zastanów się, gdzie chcesz nakleić naklejkę Upewnij się, że powierzchnia, na którą chcesz nakleić naklejkę faktycznie się do tego nadaje. Powinna być gładka. Na porowatej powierzchni naklejka nie utrzyma się zbyt długo. Jeśli więc chcesz przykleić naklejkę na ścianę, zwróć uwagę, czy nie jest porowata. Do naklejek nie nadają się np. ściany pomalowane farbami z dodatkiem lateksu, farbami plamoodpornymi i zmywalnymi.
  2. Usuń zanieczyszczenia - bez względu na to czy przyklejasz stickera na auto, laptop, telefon, kask czy jeszcze gdzie indziej, musisz najpierw oczyścić powierzchnię z wszelkich zabrudzeń. Kurz i zanieczyszczenia mogą spowodować nietrwałe przyklejenie się wlepki.
  3. Osusz powierzchnię - powierzchni lśni już z czystości? Jeśli tak jest, możesz przejść do jej wysuszenia. W tym celu dokładnie przetrzyj podkład bezpyłową szmatką lub kawałkiem papierowego ręcznika. Jeśli wykonałeś każde z tych elementów, pozostaje Ci tylko przykleić sticker.
  4. Aplikacja naklejki Odklej naklejkę od jej podkładu (folii). Sprawdź, czy naklejka odkleja się razem z podkładem. Folię wraz z naklejką przyłóż do wybranej powierzchni. Naklejaj naklejkę powoli i stopniowo, delikatnie dociskając do ją do powierzchni. Zacznij od góry lub od wybranego boku. Gdy naklejka jest już przyklejona w odpowiednim miejscu, dociśnij ją ponownie, żeby pozbyć się ewentualnych nierówności w postaci pęcherzyków powietrza. Na koniec jeszcze raz mocno przetrzyj naklejkę dłonią, aby trwale przywarła.

Czy wiesz jak trwale przykleić naklejkę?

Jak zwiększyć wytrzymałość naklejki?

Naklejkę aplikuj najlepiej w temperaturze pokojowej. Postaraj się unikać narażania naklejki na nadmierną wilgoć przez kilka dni po aplikacji. Dłuższą żywotność naklejki możesz uzyskać także jeśli będzie przez jak najdłuższy czas w ciepłym miejscu.

Przyklejasz naklejkę na auto? Nie rób tego w pełnym słońcu. Najlepiej jeśli nakleisz ją w ciepłym zacienionym miejscu. Zwróć też uwagę, żeby zrobić to minimum kilka dni po lakierowaniu samochodu. Po naniesieniu naklejki wstrzymaj się także z myciem auta przez najbliższe 2-3 dni.

Podsumowując - Sticker naklejaj tylko na odpowiednich do tego powierzchniach. Powierzchnia powinna być przede wszystkim gładka. W pierwszej kolejności dokładnie oczyść i wytrzyj do sucha nawierzchnię pod wybraną naklejkę. Następnie stopniowo ją nanieś w wybrane miejsce i mocno przyciśnij. Gotowe :-).

There are no comments. Be the first and comment on the post!

Leave a comment

Please note, comments need to be approved before they are published.