Jak zmyć naklejkę karną z szyby?

Jak zmyć naklejkę karną z szyby? - niekończące się zmaganie kierowców. 

Połączenie mocno przywierającej naklejki i szyby samochodu spędza sen z powiek wielu osobom. Przede wszystkim dlatego, że trudzimy się nad tym jak naklejkę odkleić nie uszkadzając przy tym podłoża. Kupując używany często mamy przed sobą zadanie odklejenia nalepek po poprzednim właścicielu. Jednak to niejedyna taka sytuacja, w której trudzimy się z odklejeniem wlepki - bardzo popularnym sposobem na karanie za złe parkowanie stały się właśnie naklejki z napisem karny k*tas. Czy da się wykonać zabieg odklejania stickera bez uszkodzenia szyby? Otóż tak! Zanim jednak zabierzesz się za odklejanie musisz pamiętać o kilku istotnych rzeczach.

Naklejka rejestracyjna - jak ją ściągnąć?

Charakterystyczną cechą naklejki z rejestracją jest to, że trudno jest ją odkleić. Jest to właściwie niemożliwe bez ogrzania zarówno samej wlepki jak i szyby samochodu. Warto mieć na uwadze to, że trzeba ogrzewać całą szybę nie samą część z naklejką. Grzanie tylko fragmentu szyby może spowodować jej pęknięcie. Warto szczególnie na to zwrócić uwagę kiedy zabieg ten wykonujemy w porze zimowej. 

Jak odkleić naklejkę karną z szyby? 

Naklejki karne są obecnie bardzo popularnym sposobem na ukaranie źle parkujących osób. Karne wlepki można umieścić wszędzie: na szybie, karoserii, w lusterkach. Kiedy trafi się to akurat nam, czas zastanowić się jak tą naklejkę odkleić? Zadanie okazuje się być proste jeśli naklejka jest samoprzylepna, ponieważ folia z łatwością odchodzi od podłoża i zazwyczaj nie pozostawia po sobie żadnych śladów. Problem zaczyna się wtedy, kiedy okazuje się, że naklejka jest z papieru. Naklejki papierowe pozostawiają po sobie zadzier, który jest bardzo trudno zdrapać. Warto wtedy użyć benzyny ekstrakcyjnej lub zmywacza do paznokci.Po pewnej chwili naklejka zacznie się złuszczać a my będziemy mogli ją ściągnąć pzy pomocy ręcznika papierowego lub szmatki.

There are no comments. Be the first and comment on the post!

Leave a comment

Please note, comments need to be approved before they are published.